Jak założyć firmę w Niemczech?

Aby zarejestrować działalność gospodarczą na terenie Niemiec, wystarczy tylko kopia dowodu osobistego, nie trzeba mieszkać na terenie Niemiec.

Meldujemy siedzibę firmy pod naszym adresem. Załatwiamy za Państwa wszystkie sprawy urzędowe związane z zameldowaniem działalności gospodarczej na terenie Niemciec.

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. O. Czyli widzę, że Niemcy mają preferują podejście minimalistyczne. I w sumie to teraz nie wiem, czy to dobrze, czy też źle. No nic. U nas to chyba jest inaczej. No i przez to czasem potrzebne jest pomoc, którą uzyskać można chociażby tutaj: https://ifirma.pl/rejestracja-firmy No, ale jak to się mówi, co kraj to obyczaj...

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja chyba nie decydowałabym sie na zakładanie swojej firmy nawet w Polsce. Jakoś przerażają mnie wszystkie obowiązki, opłaty i odpowiedzialność za fundusze, pracowników, zlecenia itd. Ja wyjeżdżam do pracy i powiem szczerze, że tylko potrafię zdecydować się na zmianę agencji, np. na taką https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/ Innych poważniejszych decyzji bym nie podjęła.

    OdpowiedzUsuń