Co to jest Gewerbe?

Coraz więcej ludzi w naszych czasach decyduje się na założenie własnej firmy. Do prowadzenia małej działalności wystarczy forma działalności gospodarczej, natomiast do prowadzenia dużego biznesu – zwykle zawiązywane są spółki.

Oczywiście, prowadzenie małego przedsiębiorstwa jest dużo łatwiejsze dla przedsiębiorcy – procedura rejestracji nie jest tak skomplikowana jak w wypadku spółek i założyciel może sam poprowadzić większość czynności.

Wielu decyduje się właśnie na tą formę prowadzenia firmy, gdyż są „swoimi własnymi szefami”. Odpowiadają oni także za wydatki firmy i transakcje w niej przeprowadzane. Drugą formą jest spółka. Wybierana jest wtedy, gdy więcej niż jedna osoba chcą prowadzić razem działalność gospodarczą.
Założenie firmy to nic trudnego, a z pomocą prawników i doradców.

Jesteśmy biurem, które zajmuję się zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej (Gewerbe, GbR) w Niemczech!

Więcej informacji uzyskają Państwo u nas w biurze.

5 komentarzy:

 1. Fajnie by było jakbys napisał cos na temat tego jak dobrze zrobić sprzedaż spółki bo to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba mieć łeb na karku by to ogarnąć w miarę sprawnie. Takie życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisali ze wiecej Informacji w biurze, zaplacisz bedziesz wiedzial.

   Usuń
 2. Witam serdecznie,

  To ja zapytam o inną kwestię - czy możliwe jest tak jak w Polsce, zakładanie firmy przez internet w Niemczech? Jeśli tak, czy Polak, będąc w Polsce również może to zrobić, nie wizytując Niemiec przy tym?

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co mi wiadomo to jeśli zakładamy firmę w tym kraju to również należy mieć obowiązkowe ubezpieczenie. Natomiast u nas na pewno obowiązkowe jest ubezpieczenie OC na pojazd. W takim przypadku w firmie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-ford/ można bez problemy dostać bardzo atrakcyjne oferty ubezpieczeń.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nigdy nie miałem z tym do czynienia więc również ciężko jest mi się do tej kwestii ustosunkować. Jeśli już mówimy o ubezpieczeniach to ja jestem zwolennikiem ich posiadania w https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/oc gdyż tam zawsze wykupuję ubezpieczenie OC.

  OdpowiedzUsuń